دانلوددانلود فیلم

دانلود فیلم جنجالی تومریس تومیریس قزاقستان بریدن سر کوروش و توهین به ایران

دانلود فیلم جنجالی تومریس تومیریس قزاقستان بریدن سر کوروش و توهین به ایران

دانلود فیلم جنجالی تومریس

دانلود فیلم جنجالی تومریس قزاقستان بریدن سر کوروش و توهین به ایرانی ها در ادامه فیلم ضد ایرانی تومریس ساخته کشور قزاقستان را که به سه زبان است خواهید دید.

دانلود فیلم جنجالی تومریس تومیریس قزاقستان بریدن سر کوروش و توهین به ایران
دانلود فیلم جنجالی تومریس تومیریس قزاقستان بریدن سر کوروش و توهین به ایران

این فیلم روایتی است از قیام تومیریس ملکۀ ماساگت ها و کشته شدن کوروش کبیر به دست وی.

همانطور که می دانید آنچه درباره کوروش کبیر می دانیم به دست مورخان یونانی همچون هرودوت و گزنفون نوشته شده و البته آنها هم از غرض ورزی و تخریب به دور نبوده اند.

ایرانیان به سنت شفاهی اهمیت بیشتری می دادند تا نوشتن.

ماساگت‌ها گروهی از سکاها بودند که اصالتا ایرانی‌تبار بوده اند و ارتباطی با قزاقستان کنونی ندارند .

این فیلم براساس روایت هرودوت ساخته شده که مرگ کوروش را به دست ملکه ماساگت ها می داند و جز وی مورخ دیگری این نظر را تایید نکرده است.

هرچند خود هرودوت نیز سرزمین ماساگت ها را در قفقاز در کنار ارس می‌داند و برخی این قوم را به آسیای مرکزی در کنار سیردریا (سیحون) مرتبط می دانند.

بنابراین هیچ اطمینانی در ارتباط این داستان با قزاقستان وجود ندارد.

بر اساسِ نظرِ غالبِ صاحب‌نظران، کورش در جنگ‌های خود با این اقوام پیروز بوده است.

از تاریخ که بگذریم سخن این است چرا تاکنون در سینمای ایران هیچ فیلمی درباره کوروش هخامنشی ساخته نشده است.

چندی پیش جعفری جوزانی تصمیم گرفت با سرمایه گذاری خصوصی فیلمی درباره کوروش کبیر بسازد که آن هم به سرانجامی نرسید.

هر کس از راه می رسد و تاریخ را هر گونه دلش می خواهد شخم می زند و ما نشسته ایم و دست روی دست گذاشته ایم…

نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

اگر هخامنشیان ، کوروش کبیر و داریوش و خیلی از بزرگان سرزمین ما از آن کشورهای دیگر بودند تا کنون هزاران هزار فیلم و سریال و انیمیشن درباره آنها ساخته بودند و به دنیا پزش را می دادند.

فقط این را می دانم که ما باید فیلم کوروش را خیلی وقتها پیش روی پرده سینماهای ایران می دیدیم.

::

گردآوری: سایت تفریحی گلناک

[تعداد: ۱۱   میانگین: ۳.۵/۵]

‫۱۴ نظرها

 1. از ماست که بر ماست، مردم ما سه دسته هستند دسته اول عرب پرست ها بیگانه پرست ها که هشتاد درصد اختیارات در دست اون هاست،دسته دوم پانترک ها هستن که بیست درصد باقیمونده اختیارات دست پانترک هاست، و دسته سوم وطن پرست ها هستند که هیچ اختیاری در این مملکت ندارند، این میشه آخرش ترکهای نژاد مغول قزاق برای ما فیلم تومیریس می‌سازند یکی هم که میخواد فیلم درباره کوروش بزرگ بسازه همین پانترک ها و عرب پرستا جلوش سنگ می اندازن

  1. سلام قربان
   عزیزم عربها با جعل کردن نام خلیج فارس به خلیج عرب چه ها میکنید
   آن وقت ما تورمهای چگونه در مقابل جعل نامهای مکانهای تاریخی خود و تاریخ کتبی و سنگی خود نسبت به فارسها ساکت باشیم تمام اقوام قابل احترام هستند چون انساننندولی تا جایی که تاریخ و تمدن و بودن همدیگر را زیر سوال نبریم
   این تاریخ است که کوروش بدست آنا تو مریس کشته میشه ولی این هم واقعیت دارد که ایرانیان با چند هزار سرباز مقابل چندصدهزار سرباز رومی یونانی پیروز شدند پس واقع بین باشیم

 2. اخه بنده خدا تورکا کسایی بودن ک دنیارو گرفتن ،شما هایی که چهاربار نسل کشی شدین توسط تورکا و اعراب و مغول ها و اسکندر و افغان ها چی میگین ، درست حرف بزن

 3. ن خطی ن زبانی ن فرهنگی هیچ.کدومشو نداشته اید و ندارید و نخواهید داشت . هر وخت همچین چیزی ببینید معلوم.ک آتیش میگیرن . آبو بریر همونجات ک میسوزه ?

  1. بنا به نظر هارولد لمب (تاریخ‌دان آنریکایی) در کتاب زندگی‌نامهٔ چنگیزخان مغول، در سده‌های اخیر این اشتباه به وجود آمد که ترک‌ها نیز از نژاد مغول هستند. او معتقد است که چنین نیست و مغول‌ها و ترک‌ها دو قوم کاملاً متفاوت هستند. اما در مغولستان بسیاری از ترک‌ها و مغول‌ها در کنار هم می‌زیستند. بر طبق گفتهٔ کتاب زندگی‌نامهٔ چنگیزخان مغول نوشتهٔ هارولد لمب ترجمهٔ رشید یاسمی صفحه ۱۵ در پاورقی ۲: «باید به یاد آورد که مغول‌ها در اصل از قوم تونگوزیا (ریشه اصلی) بود و تدریجاً با ایرانیان و ترکان آمیخته بودند. امروز این نژاد را اورال آلتایی می‌نامند و یونانیها همین چادرنشینان آسیای شرقی را اسکوچا می‌گفته‌اند» هارولد لمب در کتاب زندگی‌نامه چنگیزخان مغول (ترجمه رشید یاسمی صفحه ۳۳) مغول نامیدن تاتارها را اشتباه دانسته‌است.

   1. حالا خوب که کار گردان این فیلم خانم آکان ساتایف تو جشنواره فیلم فجر به خاطر ساخت فیلم قبلیش سیمرغ بلورین گرفته بود. خانم آلیا نظر بایف دختر ریس جمهور قزاقستان اسپانسر ساخت پروژه این فیلم معروف به رانت خواری هست. یکی از زبانهای مهم کشور قزاقستان فارسی حتی در دانشگاه های این کشور زبان فارسی سی سال است که وجود دا د وکتابهای تاریخی این کشور به زبان فارسی نوشته شده است وسی هزار اژه پارسی در زبان قزاقی وجو دارد ودر منطقه ای به نام مرکه در آنجا به زبان ترکی آذر بایجانی دیگر زبان ترکی ایرانی صحبت می شود. با جمعیت ۱۰۰۰۰نفر شیعه مذهب. به ما که اجازه ساخت فیلمهای تاریخی نمی دهند قزاقستان هم که از ایران جدا شده اون ترکهای مغول تبارها که شیه ترکمن ها تا تار ها صحبت میکنند اصلا ترکیشون ما رو حالیه نمیشه اون زمان اصلا نه ترکهای غزنوی بودند نه ترکهای سلجوقی نه ترکمن نه ترک قزاق اونجا سرزمینی از تبار ایرانیها بود حتی توازبکستان بر اساس مطالعات اخیر ژن شناسی دانشگاه آکسفورد ژن ازبکها ترکیبی از مردمان ایرانی ومغول ها است منطقه کنونی ازبکستان جزئی از جکومت غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، ایلخانان مغول ورسیه بوده است وقبل از اینها سرزمین ایران بوده سمرقند وبخارا هم آنجا هست.در حال حاضر فقط۳۰الی۴۰درصد ازبکهای فارسی تبار به زبان فارسی میانه صحبت میکنند. وزبان رسمی این کشور اوزبیک تیلی از زبان‌های ترک تبار هست پان ترکیسم از اواخر قرن نوزدهم یکی از عناصر در جعل جمهوری بخارا بود در تمامی نقاطی که ساکنانش پارسی تاجیک بودند مدارس به زبان ترکی جغتایی ایجاد شد. ودانش آموزان تاجیک به اجبار به این مدارس می رفتند. درزمان لنین در دانشگاه سمرقند موسسات آموزشی به زبان فارسی بود اما بعد از به قدرت رسیدن اسلام کریموف آموزش به زبان ازبکی هست.پس معلوم میشه اون منطقه از آسیای میانه که نزدیک با تاجیکستان و افغانستان بوده جز لاینفک امپراتوری ایران قدیم بوده وچون این قوم سلسله اشکانیان مثلا مهرداد ازکشور تاجیکستان قیام کرده است وسلسله یونانیها رو برانداز کرده وعجیب اینکه
    زبانیکه اون دوره تکلم میشده زبان پهلوی بوده وشبیه زبان گیلکی مردم گیلان بودا بعید هم نیست که مورخین اخیر اروپایی بازهم تحریف تاریخ مورخان یونامی مثل هرودوت را دوباره تحریف کرده باشند وهر قومی می خواهد که تاریخ وتمدن وپیشنه خود را زنده نگه دارد وایشان تاریخ نداشته شان را چون این ترکان ازبک هنوز در آن زمان نبودند به قول بچه ها گفتنی یا دنبال وجنبه تجاری مثل فیلم سیصد واسکندر مقدونی معروفیت هستند. بیخود خودمونو اذیت نکنیم اما اظهار نظر که منعی نباید داشته باشد.

 4. فیلمی که علیه کوروش بزرگ ساخته شده!
  ادوب شیر
  فیلم ضد ایرانی تومیریس ( Tomyris )
  در سالهای گذشته خبرهای بسیاری درباره ساخت فیلمی درباره « کوروش بزرگ » ، نخستین پادشاه هخامنشی مطرح شد. در مقطعی اعلام شد که مرحوم علی معلم قصد ساخت فیلمی درباره کوروش بزرگ را دارد اما با درگذشت وی، اینبار نوبت به مسعود جعفری جوزانی بود که خبر ساخت اثری درباره این پادشاه هخامنشی را در رسانه ها مطرح کند. در ادامه خبرهای مختلف و اغلب عجیب و غیرقابل باوری از تیم بازیگران فیلم به گوش رسید ( مانند حضور آل پاچینو در فیلم! ) اما با گذشت زمان مشخص شد که به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی ، ساخت این پروژه منتفی شده یا حداقل تا زمان نامشخصی به تعویق افتاده است.
  در این شرایط اما سینمای قزاقستان برخلاف سینمای ایران، اثر پرهزینه تاریخی را تهیه کرده و قرار است زندگی ملکه تومیریس یا تهم‌رییش ( به انگلیسی : Tomyris ) بپردازد. ملکه زنی که براساس روایتی تاریخی، سپاه او موفق به شکست سپاه کوروش شد و سر این پادشاه هخامنشی را از تن جدا کرد!
  اینبار در گزارش ویژه مووی مگ، به فیلم « Tomyris » پیش از اکران رسمی پرداخته ایم تا از جزئیات فیلم بیشتر مطلع شویم. اما قبل بررسیِ فیلم، می بایست نگاهی به تاریخ داشته باشیم و ادعایی که فیلم مذکور براساس آن ساخته شده را بررسی نمائیم.
  تومیریس کیست ؟
  تومیریس ( که تهم‌رییش هم خوانده می شود و بخش نخست نام او در زبان فارسی به معنای ” دلاور ” است.) زنی از اقوام ایرانی و ایرانی زبان به نام « ماساگت ها » بود که گفته می شود در حدود سال ۵۳۰ پیش از میلاد زندگی می کرده و فرمانروای قوم خویش بوده. پسر وی نیز اسپرگپش نام داشت که سپهبد سیاه تحت فرمانروایی مادرش بود. برخلاف مادر، درباره زندگی اسپرگپش اطلاعات چندانی در دسترس نیست.
  فیلم ضد ایرانی تومیریس ( Tomyris )
  ماساگت ها چه قومی بودند ؟
  ماساگت ها یا به تلفط دیگر ماساژت ها، تیرهٔ سکایی صحراگردی بودند که براساس گفته های هرودوت ، در آسیای میانه زندگی می کردند. سکاها همواره در جنگ با نواحی مرزی ایران بودند و به قتل و غارت می پرداختند. در زمان آغاز به کار هخامنشیان در ایران، نبرد با آنها نیز ادامه یافت تا اینکه داریوش بزرگ حمله ای بزرگ علیه آنان انجام داد.
  در مورد شیوه زندگی ماساگت ها اطلاعات چندان موثقی جز آنچه که هرودوت گفته در دسترس نیست. هرودوت درباره روش زندگی ماساگت ها گفته که آنها اغلب شیر می دوشیدند و یگانه پروردگارشان خورشید بوده است. آنها حتی برای خورشید اسب نیز قربانی می کردند چراکه معتقد بودن برای چابک ترین خدا می بایست چابک ترین حیوان قربانی شود!
  آیا ادعا درباره شکست کوروش از سپاه تحت فرماندهی تومیریس ادعای درستی است؟
  گفته می شود که کوروش بزرگ در حدود سال ۵۳۹ پیش از میلاد از دنیا رفته است. بیشتر مورخان بر این اعتقاد هستند که کوروش بزرگ در هنگام نبرد با سکایی ها جان خود را از دست داده. در این خصوص چند ادعای مختلف وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:
  روایت هرودوت: در ادعای اول که هرودوت آن را بیان کرده و به نظر می رسد مبنای ساخته شدن فیلم « تومیریس » نیز همین ادعا باشد، گفته شده که کوروش پس از فتح بابل برای پایان دادن به طغیان ماساگت ها به شرق رود آراکس ( سیحون ) لشکرکشی کرد. برنامه کوروش این بود که در ابتدا با بیوه پادشاه سابق این منطقه یعنی ” تومیریس ” ازدواج کند اما تومیریس معتقد بود که هدف کوروش از این ازدواج، تسلط بر سرزمین تحت فرمانروایی اوست و به همین دلیل پیشنهاد کوروش را رد کرد. این تصمیم باعث حمله کوروش به منطقه شد و زمانی که آنها به رودخانه ای رسیدند که می بایست برای مقابله با سپاه سکاها از آن عبور می کردند، تومیریس به کوروش پیام داد که دو راه پیش روی دارد. اول اینکه از رود عبور کند و در سرزمین سکاها به جنگ با آنها بپردازد یا اجازه دهد لشگریان سکا از رود عبور کره و در خاک ایران به مبارزه بپردازند. کوروش پس از مشورت با فرماندهانش که اغلب موافق جنگ در خاک ایران بودند، در نهایت نظر کرزوس ( دایی مادرش ) را پذیرفت که معتقد بود باید در خاک سکاها جنگ صورت بگیرد. پس از این تصمیم لشگری به رهبری سپارگاپیس ( فرزند تومیریس ) توانست به بخشی از سپاه کوروش که از سپاه اصلی جدا شده بودند حمله کرده و آنها را شکست دهد. اما پس از اینکه سرمست از موفقیت شان در حال عیش و نوش بودند، سپاه کوروش از راه رسید و آنها را در حال مستی سرکوب کرد و سپارگاپیس را نیز اسیر کرد. پسر ملکه پس از اینکه از مستی بهوش آمد و خود را در زنجیر و اسیر کوروش دید، از وی تقاضا کرد که اجازه دهد زنجیر از دست و پای او باز شود که با موافقت کوروش همراه شد. سپارگاپیس نیز بلافاصله پس از آزادی به زندگی خود پایان داد تا این ننگ را هرچه زودتر با خود به گور ببرد!
  پس از این اتفاق، تومیریس تمام لشگر خود را جمع کرده و با قدرت تمام به سپاه کوروش حمله می کند و در یک نبرد بسیار سنگین در نهایت سپاه ایران را شکست می دهد و کوروش نیز کشته می شود. پس از پیروزی، تومیریس فرمان می دهد که خیکی را پر از خون کرده و سر کوروش را از تن جدا کنند و به داخل آن بیندازند. تومیریس سپس می گوید : « هرچند من تو را در جنگ شکست دادم ولی تو را از راه تزویر مصیبتی به من وارد کردی و فرزندم را از من گرفتی. همانطور که گفته بودم، حالا تو را از خونخواری سیر خواهم کرد!»
  داستان فوق، روایت هرودوت از مرگ کوروش بزرگ است که منبع الهام فیلم « تومیریس » شده است. البته که خود هرودوت هم گفته بود که درباره مرگ کوروش روایت بسیار زیاد است و مطمئن نیست که روایت او درست باشد.
  فیلم ضد ایرانی تومیریس ( Tomyris )
  روایت برس کلدانی : این مورخ یونانی برخلاف هرودوت معتقد است که کوروش نه در جنگ با تومیریس، بلکه در نبرد با قوم داها کشته شده ؛ قومی که در اطراف گرگان فعلی زندگی می کردند.
  کتسیاس : پزشک و مورخ یونانی که به مدت هفده سال در دربار اردشیر به طبابت می پرداخت، دیگر مورخی است که گفته های او مورد بررسی تاریخ دانان قرار می گیرد. البته روایات او اغلب کاملاً متفاوت از نوشته های هرودوت است و از منظر سند تاریخی در رتبه پایین تری قرار می گیرد. وی درباره مرگ کوروش گفته که او با قومی به نام دِربیک به جنگ برخاست و در حین جنگ از روی اسبش بر زمین افتاد و یکی از لشگریان دربیک، با نیزه ای که به پایش می زند او را مجروح می کند. گفته شده که پس از این اتفاق، آمورگس ( پادشاه سکائی ها ) به کمک سپاه ایران آمده و در نهایت دربیک ها در جنگ مغلوب می شوند. اما کوروش به دلیل میزان شدت جراحات وارده پس از اینکه « کمبوجیه » را به عنوان جانشین خود انتخاب می کند، از دنیا می رود.
  همانطور که بیان شد، حکایت کتسیاس با هرودوت کاملاً متفاوت است!
  تروگ پمپه‌ ای : در این میان روایت مورخ رومی هم وجود دارد که به نوشته های هرودوت نزدیک است با این تفاوت که اغراق در آن بسیار زیاد است! بر طبق نوشته پمپه ای، سپاه کوروش از ملکه ماساگت ها شکست خورد و در این جنگ تمام ۲۰۰ هزار سپاه وی به قتل رسید! رقمی که به نظر می رسد ابداً قابل استناد نباشد.
  فیلم ضد ایرانی تومیریس ( Tomyris )
  کسنوفون : ادعای این مورخ که تحت عنوان « کوروش‌نامه » موجود است، اعتبار چندانی ندارد چراکه بسیاری از وقایع مندرج شده درباره زندگی کوروش ارتباطی به سالهای زندگی این پادشاه ندارد و مربوط به سالهای بعد از حکومت اوست! کسنوفون درباره مرگ کوروش بزرگ گفته که وی در خواب از مرگ خود مطلع می شود و پس از آن وصیت های خود را به دوستان و نزدیکان خود انجام می دهد و سپس از دنیا می رود!
  داستان فیلم « تومیریس » درباره چیست ؟
  همانطور که پیشتر اشاره شد، داستان فیلم درباه تومیریس، فرمانده ماساگت ها می باشد و داستان تبدیل شدن او به یک جنگجو و سپس فرماندهی سپاه و جنگ علیه کوروش بزرگ را به تصویر می کشد. داستانی که براساس روایت هرودوت از مرگ کوروش ساخته شده است

 5. ترک و فارس و گیلک و کرد نداره که همه ایرانی هستیم اینا ترک عثمانی بودند تازه شاه اسماعیل ترک خودش با اینها جنگ کرد وشاه عباس که خودش ترک و فارس بود ولشکریان ایرانی داشته تونست به امپراطوری این ترکهای ترکیه پایان بده این ترکهای غزنوی و حتی سلجوقی ریشه ترکمنی دارند طغرل سلجوقی درجنگ ملازگرد امپراطوری روم روشکست داد به کمک سربازان غیورایرانی ووزیران هوشمند ایرانی چرا که چند نسل قبل از اونها هم ایرانیها در دوره اشکانیان و ساسانیان تونسته بودند رو میها رو شکست بدندشاه طهماسب که خودش ترک بود این ترکهای ترکیه رو رومی خطاب میکرد زمانیکه پادشاه عثمانی به ایران حمله کرد شعر میگفت رومی اومد به تبریز رومی اومده به تبریز به خودش از ترس به خودش ریده و رفته البته اینه ترک ایرانی بودند همون آذری یها به قول یکی از دوستان آذری گفتنی علی ۱۶:۰۵ – ۱۳۹۳/۰۷/۰۷۱۰ ۹
  خوارزمشاهیان و دیگه این احمقا بدون کمک ایرانیا هیچی نبودن من از تاریخ سر در میارم و یه همدانیم هم اذری هستم هم فارس اذری های ایران از زمان بوجد اومدن ایران بودن یعنی چند هزار سال! اون ترک ها فرق میکنن اونا مغول هستن برادرم میگه نه برو نگاه کن اذری ها ایرانین و فقط تحت تاثیر زبان ترکی قرار گرفتن که تلفیق ترکی و فارسی هست اتفاقا پان ترکسیم خیلی شایع نیست و اکثر اذری ها میدونن ترک نیستن.
  تازه هم اگه جنگی شده وتجاوزی شده در گذشته جبر تاریخ بوده گناه ما چیه ملت مظلوم واقع شده۱۴۰۰ ساله داره بلا میبینه هیچ کس به هیچ کس برتری نداره ذرآبادگان ۲۲:۱۹ – ۱۳۹۳/۰۸/۰۹۱۱ ۵
  اگه یه سری به تاریخ میزدی و سرگذشت رشادت ها ودلاوری ها وجانفشانی های همه ایرانی ها، از آذری گرفته تا لر ،گیلکی ، مازنی، بختیاری، کرد،بندری و … در برابر جنایت های شرم آور عثمانی ها رو میخوندی امروز نه تنها از این حرف ها نمیزدی بلکه حسابی از حرف خودت شرمنده میشدی.
  کورش ۰۰:۵۳ – ۱۳۹۵/۰۵/۱۴۵ ۱
  بنی آدم اعضای یکدیگرند …… چرا اینقد بشر وحشی و درنده س. کشورهایی که از عرفان و معنویت بویی نبرده اند,ما رو به جون هم انداخته و سرگرم کرده,خودشون در حال پیشرفت علمی و اقتصادین ولی ما رو در حماقت خودمون غرق کرده اند.متحد باشیم و در سایه امنیت و همنوع دوستی پیشرفت کنیم
  فیلم بورات رونگاه کنید ساخت کشور قزاقستان هست اینا براینکه خودشون مطرح کنند این فیلما رو ساختند.تومشروطه هم که ما همه باهم بودیم

 6. اون قدر به سواد سیز (بی سواد هستی که داری از خود ک…شعر..میبافی اقا زاده فلان زاده یه مورد میگم همون شاه بی لیاقت بی شرف بود که کتاب های تاریخ مارو اتیش کرد گفت ترک نباید از گذشته و از نژاد خود باخبر اگاه باشد.وایت هوم اون وری ها که دارن دنیارو با انگشت هاشون میچرخونن هم میدونن برادری ترک ها مساوی با بیچاره شدن یهودی هاشون و خودشون.خاکی گفتم حالیت شه ترک رو یه روزی همه دنیا میدونن خطر داره نباید باهاش شوغی کرد??? به ترک ها و تاریخ ما جرت و پرت نگو بی سواد بروتاریخ واقعی روبخون

 7. اقای ادمین چه فیلمی میخواستین بسازین در باره کوروش اینکه اونقدر ادم کشت و جنگ کرد و کشور گشایی کرد تا وحشیگریش رو ثابت کنه؟؟؟ اتفاقا فیلم خوبی میشد منتظرم ساخته بشه و. نگاش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا